راهنمای سایز

اندازه گیری سایز شلوار مردانه

اندازه گیری سایز شلوار مردانه

اندازه گیری سایز شلوار مردانه

اندازه گیری سایز شلوار مردانه

هنگام خرید شلوار مردانه با هر نوع پارچه ای، یکی از مهم ترین فاکتورهایی که به تصمیم گیری درست در گزینش شلوار شما را یاری می دهد، انتخاب سایز هم اندازه شلوار است. اگر شلوار شما دارای اندازه هم خوان با اندامتان باشد آنگاه خواهید دید که تا چه اندازه در جذابیت شما تاثیرگذار خواهد بو د.پس برای خرید شلوار مردانه و به ویژه خرید آنلاین ، بیش از هر چیز باید به سایز شلوار و روش تبدیل سایز آگاه باشید.

چگونه سایز شلوار مردانه را تعیین کنیم؟

آیا پیش از هر کاری برای یافتن سایز شلوار خود به یاری کسی دیگر نیازمندیم؟ باید گفت نه، زیرا راه های ساده تری هم پیش پای شما خواهد بود. کافی است یک شلوار را به دلخواه، انتخاب کنید، بهتر است شلوار برگزیده شما یک شلوار معمولی باشد، برای این کار، شلوار را روی سطحی صاف پهن کنید، سپس هر یک از اندازه های مورد نیاز را متر کنید. اما اگر نخواهید از روی شلوار سایزتان را مشخص کنید چه؟!!

 

برای اندازه گیری دقیق تر سایز شلوار خود، موارد زیر را بنگرید.

  • بی کم و کاست، درز داخلی شلوار را اندازه بگیرید.
  • بهتر است، درست دور خط طبیعی کمر را اندازه بگیرید، برای این کار کمی متر را آزادتر نگه دارید.
  • بلندی داخل شلوار که مقدار آن، روی درز داخلی شلوار تا جاییست که می خواهید شلوار، روی کفش قرار بگیرد.

به فاق شلوار حتما توجه کنید، انواع فاق شلوار عبارت است از:

  • فاق بلند: کمر این شلوار بالای گودی کمر و ناف می نشیند. این فاق درخور استایل های رسمی می باشد. به یاد داشته باشید از گذاردن پایین پیراهن در درون شلوار جین فاق بلند خودداری کنید.
  • فاق میانه یا نیم فاق: این فاق درست روی گودی کمر و ناف قرار می گیرد. این فاق برای هر نوع استایلی ، به ویژه برای کسانی که می خواهند پیراهنشان را در شلوار بگذارند، بسیار مناسب می باشد.
  • فاق کوتاه: کمر این شلوار زیر گودی کمر می نشیند. مناسب برای استایل روزمره و کژوال است.

W و l در سایزبندی شلوار

W به معنای دور کمر شلوار است و l به معنای قد شلوار است. معمولا قد شلوار در همه سایزهای یکسان است، اما دور کمر متفاوت است. راه ساده برای اندازه گیری سایز کمر شلوار این است که کمر شلوار را بگیرید و دور گردن بپیچید. اگر دو طرف کمر شلوار راحت به هم رسیدند شلوار اندازه تان است. انتهای کمر شلوار حتما نباید به هم برسند همین که به آسانی دور گردن پیچیده شوند کافی است.

روش اندازه گیری عرض شلوار

برای تعیین عرض مناسب شلوار آرنج را خم کنید و دست را مشت کنید. آرنج باید درست اندازه کمر شلوار باشد. این روش برای کسانی خوب است که شلوار های با مدل کمر استاندارد را کمتر می‌پوشند. اگر کمر شلوار فاق بلند باشد نباید درست اندازه آرنج باشد.

 

 

روش اندازه گیری قد شلوار

پایین پاچه‌های شلوار را با دو دست بگیرید و دست‌ها را تا جایی که می‌توانید باز کنید. اگر وسط شلوار دقیقا زیر چانه قرار بگیرد اندازه شلوار برای شما خوب خواهد بود.

اندازه گیری سایز شلوار مردانه

جدول سایز شلوار مردانه بر پایه اندازه کمر

برای اندازه گیری دور کمر، نیازاست متر را در گودی طبیعی کمر قرار دهید. از روی جدول زیر سایر خودتان را پیدا کنید.

دور کمر به سانتی متر دور کمر به اینچ سایز شلوار
71-76 28-30 XS
76-81 30-32 S
81-86 32-34 M
86-91 34-36 L
91-96 36-38 XL
101-111 40-44 XXL
117-127 46-50 R3XL
132-137 52-54 4XL
142-152 56-60 5XL
157-162 62-64 6X

 

جدول سایز شلوار مردانه بر پایه قد شلوار

جدول زیر سایز شلوار مردانه بر اساس قد شلوار را نشان می دهد، این اندازه را از روی قد داخلی شلوار از محل اتصال وسط شلوار تا پایین آن به دست آورید.

قد شلوار به سانتی متر قد شلوار به اینچ سایز شلوار
69 27 XS
74 29 S
79 31 Regular
84 33 Long
89 35 Extra Long

دیدگاهتان را بنویسید