fall suit

هودی چیست و چه ویزگی هایی دارد

هودی چیست و چه ویزگی هایی دارد

هودی چیست و چه ویزگی هایی دارد

هودی چیست و چه ویزگی هایی دارد

هنگامی که فصل پاییز و زمستان فرا می رسد بسیاری از ما در اندیشه پوشاک و لباس گرم می افتیم تا خود را در برابر سرما و باران و برف زمستان در امان بداریم. بی گمان پوشاک پاییزی و رمستانی نسبت به پوشاک بهاره و تابستان ویژگی های متمایزی دارد. از جمله اینکه تن پوش پاییزی و زمستانه آستین بلند می باشند و از ضخامت بیشتری برخوردار هستند. تن پوش های فصول سرد انواع متفوتی دارد، اما مواردی همانند هودی، دورس، کاپشن، ژیله، کت و شنل از تن پوش های پرکاربرد مردم در فصل پاییز و زمستان هستند. در این نوشتار می خوایهم به بررسی هودی بپردازیم و اینکه این تن پوش پاییزی و زمستانی چه ویژگی هایی دارد.

هودی چیست و چه ویزگی هایی دارد

تعریف هودی

هودی از واژه انگلیسی Hoody گرفته شده است. هودی تن پوشی آستین بلند با کلاه می باشد. این پوشاک و تن پوش در واقع یک ژاکت یا سویشرت کلاه دار یا چیزی همانند پلیور است. هودی می تواند، دارای جیب، زیپ و حتی دکمه باشد. هودی ها معمولا پارچه ضخیمی دارند تا شما را در برابر سرمای هوا حفظ کنند.

 

هودی چیست و چه ویزگی هایی دارد

ویژگی های هودی

مهمترین ویژگی هودی داشتن دو بند آویزان از کلاه است که برای تنظیم وضعیت کلاه مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر ویژگی هایی که معمولا در هودی ها می بینیم، داشتن جیب است. افزون بر جیب های جدا، هودی ها معمولا جیب های به هم پیوسته نیز دارند که می توانید از دو سوی، دو دست خود را در یکدیگر قفل کنید تا در نتیجه دستان شما در سرمای هوا، زود تر گرم شود. هودی ها گاهی دارای زیپ نیز هستند، هرچند که این ویژگی در آنها چندان شایع نیست.

هودی زنانه

 

استفاده از هودی

شاید یکی از پر استفاده ترین وضعیت های استفاده از هودی، هنگام کوهنوردی، طبیعت گردی و دویدن باشد. هودی ها چه در هنگام شب و چه در هنگام بامداد، شما را در هنگام دویدن، گرم نگه می دارند. البته در هنگام پاییز و زمستان، بسیاری از مردم از این تنپوش، بعنوان یک تن پوش معمول بهره می برند.

هودی مردانه

 

استفاده از هودی

دیدگاهتان را بنویسید